"HAJDMO DJECO BOGU SVOME..."

Ima li ljepšega dara od primanja svetih sakramenata?
Za prvopričesnike naše Župne zajednice 1. lipnja 2014. spremljena je Kristova Gozba koja će ih kroz život hraniti.
U Otajstvu svete pričesti slavili smo s djecom tajnu Boga i čovjeka i osjetili Isusa Krista koji dariva pravi život hraneći dušu koja rađa dvinim plodovima Duha.
S
jećajući se svoga krštenja Prvopričesnici su obnovili zakletvu Kristu koji njih podiže pokazujući Put i kako na životnom putu živjeti sretno i zadovoljno.
Roditelji, prijatelji, i sva prisutna Župna zajednica otkriva ovu tajnu i sreću koja postaje zajednička. A iz nje zrači veličina, iz nje zrači život i ljepota…
S
vi prisutni očekuju da Isus boravi s njima, skriven u dječjoj bjelini, a opet tako vidljiv u dječjoj sreći, vidljiv pod prilikama kruha i vina.
To su one tajne, koje djeca otkrivaju korz dvije godine spremajući se za Svetu Pričest.
Kada budu veći, shvatit će da je Isus Otkupitelj i Spasitelj svijeta. Shvatit će da je On njihov Osloboditelj koji daruje smisao života. Shvatit će da je Isus prijatelj i brat.