DUHOVNA ZVANJA U ŽUPI

s. FILIPINA (Šimica) PUŠELJIĆ– Družba sestara kćeri Božje Lubavi
Rođena je 28.kolovoza 1939. u Novom Selu. Kćer je Filipa Pušeljić i Ivke r. Tadić. Drugo je dijete u obitelji od troje djece. Doživotne zavjete je položila 1967. Po struci je kuharica: djelovala po župama i redovničkim zajednicama u Hrvatskoj i na katoličkoj misiji Ravensburg. Trenutno je na župi u Petrinji. Tel. 044 814 620.

 

  • Fra IVAN MARIĆ član Franjevačke Provincije Bosne Srebrene
    Rođen je 4. rujna 1948. u Novom Selu. Sin je Stipe Marić i Šimice r. Ivanković. U obitelji je prvi po redu od troje djece.
    Zaređen je za svećenika 2.2. 1975. u Sarajevu.
    Kao bogoslov bio je član glazbenog sastava JUKIĆ, djelovao je na župama po Bosni prije rata, a rat je dočekao u Foči kod Doboja. Trenutno je župnik u Koraću. Tel. 053 482 850.

 

s. M. PETRONILA (Ruža) KOVAČEVIĆ– Družba sestara Sv. Vinka Paulskog (Milosrdnica)Rođena je 22. svibnja 1950. u Novom Selu. Kćer je Antuna Kovačević i Stažije r. Agatić. Druga je po redu od petero djece. U Družbu sestara Milosrdnica u Zagrebu stupila je 2. kolovoza 1965.
Nakon pet godina formacije 15. kolovoza 1970. položila je prve zavjete, a doživotne 1975. Djelovala je na mnogim župama kao katehistica i voditeljica liturgijski zborova.
Sada je u mirovini i djeluje u Derventi pa Sarajevu Tel. 031 720 202.

 

s. M. MIHAELA (Mara) ČANČAR– Družba sestara sv. Vinka Paulskog (Milosrdnica)
Rođena je 14. svibnja 1957. u Novom Selu. Kćer je Ivana Čančar i Kaje r. Pejaković. Prva je po redu od devetero djece. U Družbu je stupila 9.9. 1972. Nakon školovanja i redovničke formacije 15. kolovoza 1983. u Zagrebu je položila doživotne zavjete. Po struci je medicinska sestra i radi u bolnici u Slavonskoj Požegi. Tel. 034 275 836.

 

s. M. LEOPOLDA (Manda) ČANČAR– Družba sestara sv. Vinka Paulskog (Milosrdnica)-Zagreb

Rođena je 7. sudenoga 1957. u Novom selu-Balegovac općina Odžak, župa Sv. Petra i Pavla.Treće je dijete od devetero djece Joze Čančara i Mare r. Ćulap. 
U Družbu u Zagrebu stupila je 15.kolovoza 1978.
Iza redovničke formacije u Zagrebu položila je Privremene zavjete 15. kolovoza 1972., a Doživotne zavjete 15. kolovoza 1983.
Završila Srednju medicinsku školu i (OKN) na FTI - DI na Jordanovcu.
Veći dio radnog vijeka provela u struci i kao vjeroučiteljica u školi i župama: Oroslavju, Stubičkim Toplicama, Požegi i Zagrebu. Zadnje vrijeme radi kao vjeroučiteljica i sakristanka u župi sv. Leopolda B. Mandića.

 Tel.  (Mob.091 987 5257)

 

s. M. MARTINA (Kata) POPIĆ– Družba sestara sv. Vinka Paulskog (Milosrdnica)
Rođena je 9. kolovoza 1960. u Novom Selu. Kćer je Ilije i Mare r. Marić. Drugo je dijete od desetero djece. U samostan je stupila 9. Rujna 1972. Nakon redovničke formacije i završetka medicinske škole, položila je prve zavjete 15. kolovoza 1983. a doživotne zavjete 1988.
Radila je u struci dugo godina u Njemačkoj i još je aktivna i radi u struci u Zagrebu. Tel. 01 48 30 239.
 

  • Fra IVO ŠIMIĆ -član Provincije Bosne Srebrene

Rođen je 11. studenoga 1954. u Novom Selu. Sin je Stijepe Šimić i Jele r. Marić.
Zaređen je za svećenika 29. Lipnja 1980. Djelovao je na župama u Bosni, a kao župnik u Breškama kod Tuzle i u Potočanima.
Preminuo je 15. siječnja 1993. u Slavonskom Brodu, a poslije rata njegovi su posmrtni ostaci preneseni u samostansko groblje Plehan.

 

Fra Mario Udovičić - Student teologije i član Dominikanske zajednice - HR Zagreb. 5. kolovoza položio je vječne zavjete. Apsolvent je i iduće 2022. godine zaređen je za svećenika. Mladu misu slavi u Novo Selu 30.srpnja 2022. Prvu službu s dekretom župnog vikara ima u crkvi Kraljice svete krunice u Zagrebu.

 

vlč. dr.thel. Ivan Bruckner Ćulap - svećenik dieceze Rottenburg Stuttgart. Po majci svoje korijenje ima u župi Novo Selo Balegovac. Rođen je 1987.g. a zaređen za svećenika nakon doktorskih studija 19.VII. 2020. Sada obnaša funkciju profesora u školi i vikara u diecezi Rottenburg.