KRŠĆANINE, AKO SI OBNOVIO KRSNI ZAVJET PJEVAJ ALELUJA!

Uskrs 2014-a

Aleluja  (hebrejski) – Hvalite Gospodina.
Što se po Isusu dogodilo, to se za nas dogodilo.

Apostol Pavao kaže:“ Krštenjem smo dakle s njime ukopani u smrt da kao što Krist slavom Očevom bi uskrišen od mrtvih, i mi tako hodimo u novosti života.“(Rim 6,4)
Smijemo stoga živjeti kao „novi ljudi“ jer Uskrs je stvarnost, i mi smo ljudi Uskrsa.

Pedeset dana je uskrsno vrijeme u kojem slavimo vazmena otajstva kao predslavlje nebeske sreće i vječnoga života (Sv.Augustin)

• Danas pjevajmo „aleluju na svom putovanju“, a jednom će to biti „aleluja u vječnoj domovini.“
  • Pjevaj kako običava pjevati putnik.
  • Pjevaj, ali idi naprijed.
  • Zaboravi umor pjevajući, ali pazi da ne kloneš.
  • Pjevaj i idi naprijed

Slavili smo muku, smrt i uskrsnuće, slavit ćemo i uzašašće, i konačno dolazak Duha svetoga.
Time je Isus savršeno očitovao  Očevu volju, nadvladao grijeh svijeta, pobijedio smrt i ušao kao čovjek u Očevu slavu i poslao svojima Duha Svetoga.

• Svaki kršćanin treba dopustiti da ga Kristov događaj zahvati.
  • Njegovo je uskrsnuće središnji događaj naše vjere i neizreciv smisao za nas.
  • Rodila se nada za život.
  • Petar u Djelima apostolskim svjedoči: Isus je živ. (Dj 10,37-43)

Živjeti u duhu Uskrsa znači: imati novi vidik i javno svjedočiti jer Uskrs je javna svečanost.

Uskrs treba glasnike, jer Isus govori: Idite i javite, Idite i javite, ne bojte se! (Mt 28,10)
Učenici su zbunjeni i nisu mogli zamisliti da će Isus uskrsnuti.
Ivan kad je vidio da je grob prazan shvatio je da je Isus živ.
Uskrs je za apostole, ali i za nas blagdan našeg otkupljenja i prema tome, slavlje zahvalnosti i radosti..

• Dvadeset stoljeća mi svjedočimo i pjevamo: Isus usta slavno,
  • i ukaza se svojoj presvetoj Majci, ukaza se  Mariji Magdaleni koja je sva izvan sebe, te Petru i ostalima apostolima.
  • Ukazuje se neprestano i nama koji smo sretniji nego Marija Magdalena.

Uskrsnuće je doista rasvijetlilo svijet. I sam je rekao: „Ja sam svjetlost svijeta“
Crkva, čitava  povijest ljudske zajednice obasjana uskrsnom svjetlošću.

• Kršćani tu svjetlost nose drugima, ali i sami su svjetlo ovome svijetu.
  • Kršćani su objavitelji  uskrslog Krista ovome svijetu.
  • Sve do Duhova kršćani  pjevaju Kraljice neba, raduj se, aleluja…
  • Uskrsnu kako je rekao, aleluja.
  • Moli Boga za nas, aleluja.
  • Veseli se i raduj se djevice Marijo, aleluja.

Ovo je naša  uskrsna čestitka Blaženoj djevici Mariji.
Majko Isusova, želimo biti u tvojoj blizini.

Želimo se pridružiti tvojoj radosti.
Ti si naša radost, ti si  i naša majka.
Po tebi smo Majko Božja i naša Majko i po tvome Sinu  rođeni za vječni život, za vječnu radost.
Uskrs je zaista kozmički događaj.Uzmimo djelatno učešća u tom danu radosti, danu svjetlosti, danu Božanske ljubavi koja otvara nebesa i prima svoju djecu, svoje putnike koji pjevaju Aleluja!!!

Župnik